Adopcja Serca

Misja w Zambii

„Stosunek do najsłabszych jest miarą naszego człowieczeństwa”

 

Trudna sytuacja osób starszych, samotnych, schorowanych, często zapomnianych i bezradnych wobec wielu przeciwności losu to problem, który dotyczy ludzi wszystkich języków i kultur. Również w Mpanshyi i okolicach są osoby, które przeszły ciężką drogę, a u schyłku swego życia potrzebują życzliwych serc i pomocnej dłoni. Z myślą o nich stworzony został program Adopcja Seniora. Wierzymy, że zostanie on ciepło przyjęty, a Seniorzy znajdą przyjaciół, którzy pomogą im godnie przeżyć ten ostatni etap. Ich potrzeby są niewielkie, a marzenia - ciche i skromne – dotyczą podstawowych rzeczy. Jedzenie, ubranie, środki czystości, koc, materac odmienią ich życie, a świadomość, że jest ktoś, kto o nich pamięta, sprawi im niewyobrażalną radość. Bądźmy wrażliwi na ich los. Troska o starszych jest jednym z najważniejszych sprawdzianów ludzi zdrowych, będących jeszcze w pełni sił. Każde, nawet drobne wsparcie, będzie miało dla nich ogromne znaczenie.

 

Koordynatorką programu Adopcja Seniora jest Aleksandra Sójka. Zgłoszenia i wszelkie zapytania prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Przedstawiamy Seniorów, którzy aktualnie są w programie i potrzebują Państwa pomocy:

 

 

Stella Nshimba urodzona w 1931 roku. Mieszka w wiosce Malisau. Od dwóch lat ma trudności z chodzeniem, które są następstwem przebytej malarii.

 

Short Sinoya Mwape urodzony w 1927 roku. Od kilku lat jest niewidomy. Do niedawna był bezdomny, obecnie otrzymał możliwość zamieszkania w wybudowanej przez Szwajcarów wiosce dla Seniorów. Jest to odpowiednik europejskiego domu opieki, ale nie zapewnia wyżywienia ani utrzymania.

 

 Rontiya Tembo urodzona w 1940 roku i White Zulu urodzony w 1930. Małżeństwo z wioski Njombolo. Postępujące problemy zdrowotne uniemożliwiają im samodzielne zdobywanie środków do życia.

 

Funny Malisau urodziła się w 1951 roku. Od 13-tego roku życia jest częściowo sparaliżowana. Aktualnie zamieszkuje w wiosce dla Seniorów, która nie zapewnia wyżywienia ani utrzymania.

Pomóc można poprzez wpłatę dowolnej kwoty dedykowanej konkretnej osobie lub na wspólny fundusz wszystkich Seniorów uczestniczących w programie.

 

Wpłaty prosimy opisywać wg poniższego schematu:

“Adopcja Seniora, imię i nazwisko-darowizna” lub “Adopcja Seniora-darowizna”

 

Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza
ul. Okrzei 27
43-190 MIKOŁÓW
Bank Pekao SA
21 1240 1330 1787 0010 2967 4731

SWIFT dla PeKaO S.A.: PKOPPLPW
IBAN: PL21 1240 1330 1787 0010 2967 4731

 

Serdecznie dziękujemy!

Wszystkie pytania prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.