Adopcja Serca

Misja w Zambii

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że do rozwoju gospodarczego miast i państw niezbędni są dobrze wykształceni specjaliści. Edukacja – choć kosztowna – jest społeczną inwestycją, która zwraca się wielokrotnie. Najpiękniejszym i najbardziej pożądanym zwieńczeniem naszej pomocy dla Zambii będzie ukierunkowanie ich gospodarki na samowystarczalność. Tego dokonać mogą młodzi i zdolni Zambijczycy, którzy znając doskonale problemy, ograniczenia oraz specyfikę swojego kraju, podejmą wyzwanie i zapoczątkują nową historię w oparciu o zdobytą wiedzę i wysokie kwalifikacje zawodowe. Chcemy im pomagać, ponieważ mają ambicję i odwagę, by iść dalej, mają wizję i pragnienie lepszej przyszłości, ale nie mają środków na realizację swoich marzeń. Dla nich utworzyliśmy Fundusz Studencki. Każdy z Was może zasilić ten Fundusz! Wystarczy otwarte serce – najmniejsza wpłata ma znaczenie!

Można także zostać opiekunem studenta i skupić się na pomocy dla wybranej osoby. To nasz główny cel. Opieka nad konkretnym studentem pozwala Sponsorowi na śledzenie jego losów, otrzymywanie zdjęć i korespondencji z Zambii w języku angielskim, a studentowi daje poczucie pewności, że jego wymarzone studia nie są zagrożone. Minimalna wpłata roczna wynosi 250 USD. Ważne, by wiedzieć, iż nie jest się jedynym Opiekunem – każdy Student potrzebuje zazwyczaj kilku Opiekunów, by móc pokryć wysokie koszty nauki.

Jeżeli chcesz zostać opiekunem Studenta, napisz do Koordynatorki programu – Aleksandry Sójki na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Jeżeli chcesz wpłacić jednorazowo na pomoc studentom, w tytule wpłaty wpisz: Fundusz studencki – darowizna. Twoje wpłaty zasilą wtedy wspólny Fundusz Studencki, z którego korzystamy, gdy brakuje środków na opłacenie czesnego z wpłat regularnych.

Wpłaty kierujemy na konto Zgromadzenia:
Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza
ul. Okrzei 27
43-190 MIKOŁÓW
Bank Pekao SA
21 1240 1330 1787 0010 2967 4731

SWIFT dla PeKaO S.A.: PKOPPLPW
IBAN: PL21 1240 1330 1787 0010 2967 4731

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!


Studenci 2016:


Studenci Szkoły Pielęgniarskiej Szpitala św. Łukasza:

Innocent Tembo - chce zdobyć dyplom i odpowiednie kwalifikacje, aby pomagać chorym i cierpiącym ludziom, a takich w Zambii jest bardzo wielu. Innocent rozpoczął naukę w czerwcu 2014 roku, ukończy studia w czerwcu 2017 r.

                                                

Studenci Teaching College:

       Martin Malaya                  Teddy Chakufyali
 

    Victor Sementi

Ci studenci chcą zostać nauczycielami. Victor mówi, że od kiedy zaczął szkołę, zawsze podziwiał nauczycieli i chciał zostać jednym z nich. Jego marzenie spełni się w grudniu 2017 r. W tym samym czasie szkołę zakończą: Martin, Jeremiash i Teddy..


Studentka  nauczania przedszkolnego:

Bridget Funganisha - łączy obowiązki studentki oraz samotnej matki 3-letniego Alicka. Szkołę ukończy w grudniu tego roku.

 
   

Elias Tembo - uczy się zawodu hydraulika. pierwszy rok zdał z wyróżnieniem, a kurs ukończy w grudniu 2016 r.

                                    


Wszyscy studenci otrzymują stypendium w wysokości 1500k na semestr.


Wszystkim studentom i kursantom życzymy wielu sukcesów oraz wytrwałości i konsekwencji w zdobywaniu wiedzy. Wierzmy, że ich ambicje zawodowe i młodzieńczy zapał znajdą zrozumienie i wsparcie, którego tak bardzo potrzebują. Bez Państwa otwartych i wspaniałych serc nie mieliby szansy na wykorzystanie w pełni swoich możliwości oraz uzyskanie kwalifikacji do pracy w wymarzonych zawodach.