Adopcja Serca

Misja w Zambii

"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka, a człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

Nie wymyśliliśmy tego sami. Te mądre słowa pochodzą od śp. Jana Pawła II, a my tylko staramy się je wypełniać. Jeśli wierzysz podobnie jak my, że warto dać cząstkę siebie, by pomóc tym, dla których los nie był tak łaskawy - trafiłeś we właściwe miejsce.

Lista priorytetów w morzu potrzeb jest bardzo długa, a chcąc pomóc wszystkim, zwykle nie udaje się pomóc nikomu. Staramy się więc pomagać bezpośrednio, konkretnie, z przeznaczeniem na konkretny cel, gdzie każda cegiełka jest ważna. Poniżej znajduje się spis naszych głównych bieżących celów, wraz z informacją w jakiej formie pomoc jest możliwa.

 

Cegiełka finansowa na konto

Tytuł przelewu: "Dożywianie dzieci - darowizna"

Głodne dziecko nie uczy się dobrze, gdyż głód nie pozwala się skupić; nasz program dożywiania w Arce Noego to realny posiłek dla kilkudziesięciu dzieci dziennie.

Tytuł przelewu: "Mleko dla niemowląt - darowizna" 

Jest wiele dzieci, które trafiają do szpitala i hospicjum skrajnie wyczerpane. Głównie niemowlęta. Mleko ratuje ich życie.

Tytuł przelewu: "Diesel - darowizna"

Diesel traktowany jest zwykle najbardziej "po macoszemu", a tak bardzo potrzebny. To nie jest tylko paliwo, to materiał napędzający generatory prądu, dzięki którym funkcjonuje szpital, sala operacyjna, porodowa. Tylko wpłaty na bardzo drogie paliwo pozwalają docierać do naszych podopiecznych rozsianych na obszarze ponad 200 km2. Do najbliższego miasta, gdzie można dokonać zakupu mundurków, przyborów jest z misji w środku buszu ponad 200 km. 

Tytuł przelewu: "Hospicjum - darowizna"

Hospicjum to miejsce, gdzie nie powinny trafiać dzieci i bardzo młodzi ludzie. A jednak trafiają. Pomóż nam ulżyć im w bólu i uczynić ostatnie dni życia znośniejszymi. Prosimy zaznaczyć w tytule przelewu, czy życzą sobie Państwo, aby środki zostały przekazane na Hospicjum w Mpanshyi bądź Chilandze. Tytuł przelewu powinien wyglądać następująco: "Hospicjum w Mpanshyi-darowizna" bądź "Hospicjum w Chilandze-darowizna".

Tytuł przelewu: "Na misję - darowizna"

Pomoc finansowa wspierająca rozwój naszej placówki misyjnej, rozbudowę, konieczne remonty, kształcenie Sióstr, które w przyszłości przejmą prowadzenie Projektu. Zakup biblii, książek, czasopism, by dzielić się z ludźmi i pomagać im odnaleźć drogę do Boga.

Tytuł przelewu: "Na szpital - darowizna"

Brakuje dosłownie wszystkiego: pościeli, koców, prześcieradeł, pieniędzy na podstawowe leki, wyżywienie pacjentów, moskitiery chroniące przez komarami malarycznymi - także malutkich dzieci.

Wszystkie wplaty, odpowiednio zatytulowane, prosimy kierowac na misyjne konto Zgromadzenia:

Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza
ul. Okrzei 27
43-190 MIKOŁÓW

Bank PKO SA

21 1240 1330 1787 0010 2967 4731

SWIFT dla PeKaO S.A.: PKOPPLPW
IBAN: PL21 1240 1330 1787 0010 2967 4731

Mogą Państwo te wpłaty odliczyć sobie od podatku. Koniecznym jest jednak, aby w tytule dopisać słowo darowizna.

 

Wysyłka rzeczowa - paczka

Arka Noego - nasze przedszkole i biblioteka:

można wysłac: materiały dydaktyczne, materiały edukacyjne (plansze, książki do nauki czytania, zdjęcia, obrazki), elementy wyposażenia sal, plecaczki; zabawki, proste gry, kredki, kolorowanki, układanki, puzzle, farby, zeszyty, ołówki, plecaczki. Prosimy nie wysyłać rzeczy na baterie.

Szpital i misja:

wyprawki da niemowląt: ubranka, pieluszki tetrowe, butelki, grzechotki, kocyki, podkłady poporodowe, zasypki, oliwki, mydełka (więcej o naszej akcji wspierania porodów mniejszego ryzyka w warunkach szpitalnych w Zambii można przeczytać w zakładce "Projekty Główne"),  odzież (swetry, bluzy, spodnie, spódnice i sukienki, bielizna, skarpety) i buty - dla dorosłych i dla dzieci (sportowe,półbuty, klapki, sandały), środki kosmetyczne (podpaski, pieluchy tetrowe, szampony, mydła, pasty, szczoteczki), prześcieradła, pościel na łóżka maluszków i dorosłych, gazy, bandaże, plastry, witaminy prenatalne, żywność (tylko z długą data ważności); jedzenie suche, słodycze (dobrze zapakowane, nic rozpuszczalnego, raczej nie czekolada), kawa, herbaty, nasiona warzyw - kapusty, cebuli, marchwi, pomidorow, kalarepy, słonecznika - duże nasiona, papryki, ogórkow, kopru, buraczkow, fasoli, kalafiora.

                                             Adres do wysyłki paczek:

                                             St. Luke's Mission Hospital
                                             Mpanshya
                                             P.O. Box 32789 Lusaka
                                             Zambia
                                             Centr. Africa

Poczta polska przyjmuje paczki do 20kg. Koszt wysyłki paczki ekonomicznej do 20 kg (czas dostarczenia do 6 miesięcy) - ok. 200 zł. Szybszą opcją są przesyłki listowe (koperty bąbelkowe) przesyłane pocztą lotniczą.