Adopcja Serca

Misja w Zambii

Drogi Czytelniku!
Już na samym początku informujemy Cię, że za każdym razem, gdy pojawi się na stronie "Adopcji Serca" słowo: "Wolontariat", to używane jest przez nas w zupełnie innym pojęciu niż określa to powszechnie znana Ustawa o Wolontariacie.
Pod słowem "Wolontariat", rozumiemy wyjazd "Rodzica Adopcyjnego" naszej misji w Zambii, w celu odwiedzenia swojego "Dziecka Adopcyjnego" i bezinteresowna pomoc na tej misji, podczas określonego czasem pobytu.


Czym jest "Wolontariat" w programie "Adopcja Serca"?

 
To przede wszystkim ofiarowanie siebie, swojego czasu, swoich talentów do pomocy potrzebującym. "Wolontariat" to doskonały sposób na oderwanie się od codzienności, to okazja aby spotkać wielu wspaniałych ludzi, których łączy wspólna idea pomagania. Czasem wystarczy popatrzeć wkoło, aby dostrzec, że jest wiele możliwości do działania, bo wiele jest jeszcze do zrobienia. Wspólne naprawianie świata jest wspaniałą przygodą, a przede wszystkim pomagając innym pomagamy sobie.


Dlaczego Zambia?

 
Pomagać można wszędzie, w swoim mieście, swojej dzielnicy, najbliższym otoczeniu. Nie ma znaczenia gdzie i komu, najważniejsze aby robić to z pasją i zaangażowaniem. Jeśli chcesz zaangażować się w pomoc dzieciom i Misji Sióstr Boromeuszek w Zambii, to napisz na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   Najważniejszy jest ten pierwszy krok.


Pytania i wątpliwości?

 
Zawsze są na początku, bo Afryka dla wielu ludzi to kontynent pełen zagadek, lęków, stereotypów i uogólnień. Dołożymy wszelkich starań, aby rozwiać wszystkie wątpliwości, odpowiedzieć na  pytania, pomóc w podjęciu decyzji oraz w przygotowaniach do wyjazdu. Jeśli chcesz połączyć szlachetną ideę "wolontariatu" z przygodą i możliwością poznania smaku życia wśród Zambijczyków, to jesteś na właściwej drodze.
 

Kilkoro "wolontariuszy" już pracowało w Misji w Mpanshya. Dla każdego z nich była to wspaniała podróż do Afryki, ale i w głąb siebie. Pobyt wśród Zambijczyków, codzienne kontakty z dziećmi, pomoc w naszych programach to niezapomniane doświadczenia, które zostają w człowieku na całe życie. W tej małej wiosce w zambijskim buszu można odnaleźć  odpowiedzi na ważne pytania. Tam życie ma zupełnie inne priorytety, które dla nas często schodzą na plan dalszy. Warto dać sobie tę szansę, aby dopuścić do głosu wszystko to, co w sercu jest ukryte, tylko "cywilizacja" to zagłusza.
 
Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu, pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.